***- احضار پسر ترامپ به کمیته قضایی مجلس سنا – اسامی مسئولان مرتبط با روسیه

[ad_1]

■ ***- احضار پسر ترامپ به کمیته قضایی مجلس سنا – اسامی مسئولان مرتبط با روسیه

کمیته قضایی مجلس سنای ایالات متحده پسر رئیس جمهور این کشور و پل منافورت، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را برای شفاف‌سازی در زمینه ارتباطاشان با روسیه احضار کرد.

ایران‌پی‌ان – امریکا / به گزارش دریافت خبر این پایگاه؛  کمیته قضایی سنای ایالات متحده اعلام کرده است که دونالد ترامپ پسر، فرزند رئیس جمهوری، و پل مانافورت، عضو ستاد انتخاباتی او روز ٢٤ ژوئیه برای “ادای توضیحاتی” در برابر این کمیته حضور خواهند یافت. همچنین، به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا، قرار است جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری نیز روز دوشنبه آینده برای ادای شهادت در برابر کمیته اطلاعات سنای آمریکا حاضر شود. براساس این گزارش، این جلسه “پشت درهای بسته” برگزار خواهد شد.

کمیته قضایی مجلس سنای امریکا از دونالد ترامپ (جونیور)، فرزند ارشد رئیس جمهور این کشور و پل منافورت، رئیس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ (پدر) خواسته است که روز چهارشنبه ۲۶ ژوئیه (۴ مرداد) به پرسش‌‌های اعضای این کمیته درباره ارتباط آن دو با ناتالیا وسلنیتسکایا، وکیل روس پاسخ دهند  .

دونالد ترامپ (پسر) پیش‌تر ملاقات با سلنیتسکایا را در ژوئن ۲۰۱۶ تایید کرده بود.

بی‌بی‌سی» هفته گذشته انتشار گزارشی در مورد ملاقات دونالد ترامپ پسر با فردی که رسانه‌ها او را یکی از وکلای دولت روسیه معرفی کردند بار دیگر باعث جلب توجه به این موضوع شد. گفته شد که در این ملاقات فرد دیگری هم حضور داشت که ممکن است مامور اطلاعاتی دولت روسیه باشد. آقایان مانافورت و کوشنر هم در این ملاقات حضور داشتند.

سخنگوی آقای مانافورت دریافت “دعوتی” برای شهادت در برابر کمیته سنای آمریکا را تایید کرده اما در مورد زمان و موضوع این رسیدگی جزئیاتی نداده است. با اینهمه، یکی از اعضای دموکرات کمیته قضایی سنای آمریکا گفته است که مشاور وزارت دادگستری با برگزاری این نشست به طور علنی موافقت نکرده است.

وکیل آقای کوشنر نیز گفته است که موکل او از ماه مارس همواره آماده همکاری داوطلبانه با تحقیقات کنگره بوده حاضر است تمامی اطلاعات خود را در اختیار آن قرار دهد. وی افزوده است که قرار است آقای کوشنر روز ٢٤ مارس “برای مصاحبه” به سنای آمریکا برود.

مسئولان مرتبط با روسیه:

●- دونالد ترامپ شخصا در جریان فعالیت تجاری خود با روسیه سرو کار داشته است. تنها موردی که تا کنون سئوالاتی را در مورد شخص رئیس جمهوری برانگیخته، تماس‌های او با آراس آگالاروف، از ثروتمندان روسی نزدیک به رئیس جمهوری آن کشور است در جریان برگزاری مسابقه ملکه زیبایی در مسکو در سال ٢٠١٣ است. این دو قرار بود در یک طرح بزرگ سرمایه گذاری در روسیه شریک باشند. گفته شده است که در جریان بررسی حضور اقتصادی ترامپ در روسیه، آقای آگالاروف به عنوان رابط بین دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین فعالیت داشت.

●- دونالد ترامپ پسر به عنوان عضوی از ستاد انتخاباتی پدرش به خاطر ملاقات با فردی که گفته شده است از وکلای دولت روسیه بوده در مرکز توجه قرار گرفته است. منظور وی از این ملاقات دریافت اطلاعاتی علیه رقیب انتخاباتی پدرش بود که ظاهرا دولت روسیه آنها را تهیه کرده بود.

جارد کوشنر، داماد رئیس جمهوری و عضو ستاد انتخاباتی او به دلیل ملاقات با سفیر روسیه و مقامات یک بانک متعلق به روسیه در جریان مبارزات انتخاباتی برای پاسخگویی احضار شده است.

●- پل مانافورت، عضو ستاد انتخاباتی آقای ترامپ متهم است که به یک حزب اوکراینی طرفدار روسیه کمک کرد تا به طور مخفیانه مبلغ دو میلیون دلار در اختیار دو شرکت لابیگری طرفدار روسیه در آمریکا قرار دهد. به گزارش برخی منابع خبری، این مبلغ برای تاسیس دو موسسه غیر انتفاعی به کار رفت که هدف آنها تاثیرگذاری بر سیاست آمریکا در قبال حضور روسیه در اوکراین بود. آقای مانافورت قبل از برگزاری انتخابات از ستاد انتخاباتی کنار گذاشته شد.

●- مایکل فلین، که پس از آغاز به کار دولت جدید سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری را به دست آورد، آشکارا از همکاری آمریکا و روسیه حمایت می کرد و در این مورد اتهامی متوجه او نبود. با اینهمه، بعدا فاش شد که وی در مورد لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه روسیه با سفیر آن کشور دیدار و گفتگو کرده و هنگام مصاحبه برای انتصاب به سمت مشاور امنیت ملی، در این مورد به معاون رئیس جمهوری “حقیقت را نگفته است.” ژنرال فلین پس از یک ماه از سمت خود استعفا کرد.

●- کارتر پیج که مشاور سیاست خارجی ستاد انتخاباتی آقای ترامپ بود پیشتر به عنوان لابیگر شرکت روسی گازپروم در آمریکا فعالیت داشت و در جریان تحقیقات پلیس فدرال آمریکا – اف بی آی – در مورد ارتباط مالی بین سازمان ترامپ و یک بانک روسی، قبل از برگزاری انتخابات از این سمت کناره گرفت.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *