امام جمعه کرمانشاه: کابینه جدید با روحیه و عمل انقلابی چیده شود

[ad_1]

■ امام جمعه کرمانشاه: کابینه جدید با روحیه و عمل انقلابی چیده شود

امام جمعه کرمانشاه گفت: رئیس دولت در کابینه جدید و وزیران جدید روحیه، ذهن و عمل انقلابی را در نظر بگیرد تا وزیران و معاونان چنین خصوصیاتی داشته باشند.

داخلی / به گزارش تسنیم: آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با توصیه به تقوای الهی و ماندن بر سر قراردادی که با خدا بستیم اظهار داشت: وزیران و معاونان در کابینه جدید خصوصیات انقلابی داشته باشند و شایسته سالاری، توانمندی، فعالیت، فکر عمیق و جوانی ملاک انتخاب وزیران باشد .

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سه جلسه روحیه، ذهن و عمل انقلابی را مهمترین درس امام به ملت و مسولان بیان کردند و افزود: مردم و مسئولان این سه ویژگی را در نظر داشته باشند زیرا امام راحل(ره) در سن 90 سالگی با روحیه انقلابی بر سر آمریکا فریاد می‌زد و به گورباجف نامه می‌نوشت.

خطیب جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: چنانچه روحیه انقلابی گسترش یابد وضعیت جامعه اینگونه نخواهد بود و وضع دختر و پسر ما این چنین نخواهد بود زیرا قشر جوان شناخت چندانی ندارند و باید آنها را آگاه کرد زیرا بهترین جوان‌ها را داریم.

علما با اشاره به تحریمهای جدید استکبار جهانی علیه ایران اسلامی گفت: در برجام قرار بر این بود که دیگر تحریمی نباشد ولی پس از تحریمها شدت یافته است که براین اساس همه مسئولان برجام، اعم از دولت و مجلس باید جواب دندان‌شکنی به آمریکا بدهند زیرا جز اصول برجام است که تحریمها متوقف شود که با وجود تداوم تحریمها مسئولان باید دهان‌شان را خورد کنند.

امام جمعه کرمانشاه به سی‌ام تیر و روز بزرگداشت آیت‌الله کاشانی و قیام مردم در سال 31 اشاره کرد و افزود: مرحوم آیت‌الله کاشانی حق زیادی بر گردن ملی شدن صنعت نفت دارد زیرا در آن زمان نفت در اختیار انگلستان بود و این مرحوم آن را از دست انگلستان در آورد و با شاه بر سر نخست‌وزیری قوام مخالفت کرد تا که بعداً مصدق روی کار آمد.

وی به مناسبت یکم ذی‌القعده روز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر اشاره کرد و گفت: مزار این حضرت به حوزه علمیه، مرکز انقلاب، اسلام، مراجع تقلید تبدیل شده است و دختر خانمها توجه داشته باشید به ملاکها و میزانها که حضرت معصومه(س) یک دختر بود که چه عظمتی پیدا کرد و جوانان ایشان را الگوی خود قرار دهند.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: امام راحل(ره) فرمود در دو مرحله زن مطلوم بوده است که یک دوره در زمان جاهلیت که آنها را زنده به گور می‌کردند و دیگری در زمان پدر و پسر پهلوی بود که وضع بسیار بدی برای زنان ایجاد کردند ولی شرافت زن در مربی بودن این قشر است زیرا زنان مربی جامعه هستند و که جامعه را تربیت می‌کنند.

علما با بیان اینکه صلاح و فساد یک جامعه از صلاح و فساد زنان آن جامعه نشات می‌گیرد بیان کرد: امام راحل(ره) فرمود که از دامن زن مرد به معراج می‌رود ولی امروز ببینید که فضا را چگونه کرده‌اند، خیابانها را ببینید که چگونه کرامت زن را زیر سئوال برده‌اند که این وضعیت زنگ خطر است.

امام جمعه کرمانشاه اسلام را فنی و ثروتمند از متفکران دانست و افزود:  چهارده معصوم و قرآن کریم بهترین متفکران عالم هستند تا جوانان جامعه براساس این تفکرات اسلامی بار بیایند و چنانچه دختران اسلام بار بیایند فرزندان آنها نیز اسلامی بار می‌آیند .

خطیب جمعه کرمانشاه به پنجم مرداد ماه و اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی اشاره کرد و گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی برپایی نماز جمعه با شکوه است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است و در زمان دفاع مقدس نیز برپایی نماز جمعه تاثیرگذار بود زیرا نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت، اخلاق و سبک زندگی است.

علما با اشاره به سالروز عملیات افتخارآمیز مرصاد بیان کرد: این عملیات غرورآفرین در استان کرمانشاه به‌وقوع پیوست و خداوند بر علو درجات همه شهدا به‌ویژه شهدای عملیات مرصاد بیفزاید.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *