***- سناتور جان مک‌کین تومور مغزی دارد

[ad_1]

جان مک‌کین سناتور سرشناس آمریکایی و خلبان سابق جنگی (ویتنام) به سرطان مغز مبتلا شده است.

ایران‌پی‌ان – گزارش / به گزارش دریافت خبر این پایگاه؛  جان مک کین، سابقه نامزدی برای ریاست جمهوری را دارد که نتیجه را به باراک اوباما واگذار کرد

این سناتور 80 ساله، به دشمنی سرسختانه با جمهوری اسلامی ایران و نیز حمایت مجدانه از تجزیه‌ی سوریه و عراق با حمایت مالی، سیاسی و تسلیحاتی از داعش معروف‌تر می‌باشد.

و سوابق جنایی وحشتناکی در ویتنام دارد، هر چند که پنج سال را در اسارت گذراند.

مک‌کین شش دوره سناتور بوده و در سال ۲۰۰۸ نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری را به دست آورد و به اوباما باخت.

او هفته پیش برای خارج کردن لخته خون از ناحیه بالای چشم تحت عمل جراحی قرار گرفت و هم اکنون در خانه اش در آریزونا مشغول استراحت است  .

دفتر آقای مک‌کین گفت که او مشغول “بررسی گزینه های درمانی بیشتر” است که ممکن است شامل شیمی درمانی و رادیوتراپی باشد.

تحلیل بافت های استخراج شده نشان داد که یک تومور مغزی به نام “گلیوبلاستوما” عامل لخته خون است. گلیوبلاستوما یک نوع تومور مغزی خیلی فعال است و خطر ابتلا به آن با افزایش سن بیشتر می شود و بیشتر مردان را مبتلا می کند.

براساس بیانیه دفتر آقای مک‌کین پزشکان گفته اند که بهبودی او پس از عمل “خیلی خوب” پیش می رود و “سلامت بنیادی او در وضعیتی عالی است“.

بلومبرگ (bloomberg):

●- مگان دختر آقای مک‌کین در بیانیه ای از “شوک” خانواده از این خبر سخن گفت.

●- دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای نوشت: “سناتور جان مک‌کین همیشه یک رزم آور بوده. من و ملانیا به فکر او و سیندی و کل خانواده مک‌کین هستیم و برایشان دعا می کنیم. با آرزوی سلامتی فوری.”

●- باراک اوباما رئیس جمهور سابق هم در توییتر نوشت: “جان مک‌کین یک قهرمان واقعی و یکی از شجاع ترین جنگاورانی است که شناخته ام. سرطان نمی داند با چه کسی روبروست. جان به روز سیاه بنشانش.”

●- سناتور میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا هم گفت که آقای مک‌کین “برای کشور ما یک قهرمان است.”

او در توییتر نوشت: “او هرگز از نبرد روی برنگردانده، و می دانم که با همان شهامت فوق العاده ای که مشخصه زندگی اش بوده با این چالش روبرو خواهد شد.”

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *