کابینه‌ای می‌خواهیم که برای مردم کار کند / باید به افرادی که حکم امام درباره منافقین جنایتکار را اجرا کردند مدال داد

[ad_1]

■ کابینه‌ای می‌خواهیم که برای مردم کار کند / باید به افرادی که حکم امام درباره منافقین جنایتکار را اجرا کردند مدال داد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: میتینگ منافقین در فرانسه نشان داد که این کشور در عرصه سیاسی عقب‌مانده است و داعش امروز مانند منافقین دهه شصت هستند.

داخلی / به گزارش خبرگزاری‌ها: آیت‌الله خاتمی با اشاره به هفته حج اظهار داشت: مسئله حج مانند نمازو روزه است و هرکس حج نرود و بمیرد به او می‌گویند نامسلمان مرده است. اعزام حجاج تصمیم نظام بود که حجاج عزیزمان امسال به حج مشرف شوند. کشور میزبان باید شایسته‌‌ترین پذیرایی‌‌ها ار از ضیوف‌الرحمان داشته باشد.

وی افزود:در عرصه دیپلماسی دولت سعودی تعهد داده که در این عرصه حادثه‌ای پیش نیاید. حجاج ایرانی نماینده یک ملت انقلابی هستند و آنجا به‌گونه‌ای عمل کنند که مایه فخر ایران اسلامی باشند.

تسنیم: آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران (جمعه 30 تیر) با اشاره به یکی از خطبه‌های نهج البلاغه گفت: شما در محضر خدایی هستید که خط قرمز برای شما تعیین کرده و راه‌های بندگی را آسان قرار داده است. لقمه حرام سرنوشت دین انسان را تباه می‌کندو باید خطوط قرمز خدا را نشکنیم. از جمله خطوط قرمز الهی حرام‌خواری است.

مهر: طیب نماز جمعه تهران با اشاره به روز ۵ مرداد سالگرد عملیات مرصاد گفت: در این عملیات منافقان جنایتکار به عنوان سربازان صدام وارد صحنه شدند و به خیال کودکانه‌شان می‌خواستند بیایند کرمانشاه و از آنجا همدان و تهران را بگیرند، اما شتر در خواب بیند پنبه دانه. رزمندگان قهرمان ما آنان را به روز سیاه نشاندند  .

وی با اشاره به همایش منافقین در فرانسه گفت: نفس اجازه دادن به اینکه این جنایتکاران در آنجا همایش بگیرند، این حمایت علنی از تروریسم است. متاسفانه فرانسه با استفاده از این مهره های سوخته و نیز موضع گیری‌های دیگرش نشان داد که در عرصه سیاسی عقب مانده است، استفاده از عناصر خائن و آدم کشی که مانند داعش عمل کرده اند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: داعش امروز همان منافقین سال ۶۰ بودند که ۱۷ هزار بیگناه را ترور کردند. این همایش یعنی عملا مُهر امضا بر این ترورها گذاشتند

وی افزود: برخورد با اینها و کندن کلک منافقین از کشور از فرمان ارزشمند امام (ره) بود و آنهایی که فرمان امام (ره) را عمل کردند، باید به آنان مدال داد، نه اینکه بیایند در سایت هایشان جای جلاد و شهید را عوض کنند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: امروز اگر سپاه پاسداران موشک به دیرالزور و داعش زد همه می‌گویند بارک الله. آنهایی که در سایت شان جای جلاد و شهید را عوض کرده اند، توبه کنند.

وی با بیان اینکه ۳۱ تیر یادآور قیام ۳۱ تیر سال ۱۳۳۱ است، گفت: قبل از ۳۰ تیر شاه قوام السلطنه را سر کار آورد تا وحشیانه بر انقلابیون بتازد. مرحوم آیت الله کاشانی قسم خورد که اگر تا ۳۱ تیر قوام کنار نرفت، کفن پوش به صحنه می‌آید. آمدند سراغ مرحوم کاشانی که ۶ وزیر به تو می دهیم و ساکت باش، اما آیت الله کاشانی این موضوع را رد کرد. به هر حال قیام پیروز شد و مصدق سر کار آمد.

آیت الله خاتمی در توصیه ای به رئیس جمهور و مجلس افزود: ما کابینه‌ای می‌خواهیم که برای مردم کار کند نه حاشیه سازی. مردم از شعار خسته شده اند، مردم مشکل دارند، مشکلات مردم را حل کنید، قرآن وروایات به شما می گوید دو معیار را در نظر بگیرید. یک: تعهد، دو: لیاقت و توانمندی. مردم یک کابینه متعهد، متخصص و کارا می خواهند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به کویت گفت: بازی که اخیرا این کشور با نظام جمهوری اسلامی ایران شروع کرده است، یک کلمه می گویم که مانند آفتاب روشن است، لابی آمریکایی صهیونیستی تمام تلاشش این است که روابط ایران را با همسایگان تیره کند. این حرف پنهان و خبر سیاسی تازه آشکار شده نیست.

وی افزود: در این صحنه ما به وضوح لابی آمریکا و صهیونیست ها رامی بینیم، ولی به همسایگانمان دو کلمه می گوییم، شما چه بخواهید، چه نخواهید، ایران اسلامی قدرتمندترین کشور منطقه است. نفع خودتان در این است که روابط دوستانه با جمهوری اسلامی داشته باشید؛ چرا که به آن نیاز دارید.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: ایران نشان داده است همسایگانی که روابط دوستانه با ایران داشته باشند، بهترین برخورد را با آنها خواهد داشت و بدانید دوستی با ایران برای شما مفید است، اما دوستی با آمریکا آخر و عاقبت ندارد. تا وقتی از شما استفاده می کنند که سودش را می برند، وقتی مدت مصرفتان تمام شد، مانند صدام با شما رفتار می کنند.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *